Útočný pes

Ahojte! Potrebovala by som sa poradiť. Máme belgického ovčiaka, má 6 rokov. Ako šteniatko bol cvičený za policajného psa avšak nebol dostatočne agresívny, neaportoval, nemal záujem ani skákať na rukáv.. Takže sa za policajta nehodil a keďže mu hrozilo že skončí v nie veľmi dobrých rukách, tak sme si ho vzali my,mal pol roka. Psík bol na začiatku bol ako každé šteňa, postupne sme ho však naučili základné povely, vyrástol z neho krásny pes. Avšak objavila sa v ňom až teraz tá útočná povaha po otcovi (ktorý je tiež policajný pes). K nám doma si nikdy nedovolil nič, ani zavrčať, ale keď k nám niekto prišiel tak hned útočil a pohrýzol 2 ľudí..nebol však potom agresívny, proste akoby si urobil svoju robotu a kľudne prišiel a nrchal sa zavrieť do klietky. Veterinár povedal, že to bola normálna reakcia keďže mu niekto cudzí vstúpil na územie. Avšak keď útočí na zvieratá, tak vtedy je ako prepnutý, môžeme naňho kričať, biť ho, nič nezaberá. Takto roztrhal už viacerých ježkov, nikdy ich však nezožral. V poslednú dobu som si však všimla, že ich začal pozerať, proste ani stopy nezostalo.. A to mu dávame jest dostatočne. Dnes nám zožral papagája... Ide o to, že keď proste zaútočí tak nie je s ním rady, totálne rozbil celú klietku, nedal sa nijako zastaviť hoci sme ho bili a odhanali...(bola to nehoda, pes sa dostal ku klietke náhodou, inak k nej nemal pristup..) Chcela by som sa opýtať, či to je normálne správanie u psa, že nereaguje na zákaz ani na bitku...obávam sa, či by sa dal zastaviť keby zaútočil na človeka.... Viacerí mi vravia že ho mám dať preč... Je to však moje zlatíčko a neviem si predstaviť dat ho preč, asi by mi puklo srdce...
Reklama
Nellinda
pred 3 rokmi
Potrebujem poradiť s nastavením staršej fenky cca 9 rokov, ktorú som vzala z rodiny, bola zanedbaná a tak ju darovali. najhoršie boli zuby a spôsob stravovania. asi pred pol rokom začala na nás útočiť pri jedle a očiste. S jedením si viem poradiť, ale akoby si nedala siahať na hlavu. Museli sme jej dať vybrať niekolko zubov, lebo má silnú paradentozu. Je potrebné starať sa jej o oči a to mi teraz nechce dovoliť, nechce sa dať ostrihať. Ja ju mám skoro 5 rokov a napriek tomu, že sme často chodili k veterinárovi, bola kľudná, teraz je útočná aj tam. Poraďte mi prosím, ako na ňu pôsobiť, ide len o jej dobro. Nijako ju za to netrestám.
Blog Fórum