Ako odnaučiť psa štekať a zavíjať, kým som v práci?

Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o rady. Pred dvoma mesiacmi som si zobrala od chovateľa 7 mesačného psíka welského springer španiela. U chovateľa býval vonku, v koterci, spolu s maminou a sestrou. U mňa je v byte. Chovateľ mi odporučil kúpiť veľkú interiérovú klietku, že ho do nej zavriem, kým budem v práci, príp. na nákupe. Tak som aj začala robiť. Zo začiatku ok, no ako si už na nás zvykol, tak len čo vytiahnem päty z domu, je štekot a zavíjanie. Pokusne som ho pustila z klietky, že snáď to pomôže, no nepomohlo. Stále zavíjal a naviac ešte zničil všetky vankúše v obývačke. Takže som ho vrátila naspäť do klietky. Každý deň odchádzam z domu pred ôsmou ráno, na obed sa vrátim ho vyvenčiť a poobede prichádzam po štvrtej max. piatej. Suseda sa neustále sťažuje, že môj pes stále šteká a zavíja, že na mňa poštve ochranárov. Ja už neviem, čo robiť. Či skúsiť aj pri pomaly 9 mesačnom psovi postupné odchádzanie z domu a vracanie sa s predlžovaním času, alebo čo ... Poraďte prosím. Mojej susede síce vadí všetko (nedávno mi vynadala, že som si dovolila prejsť po mojom vlastnom byte v topánkach na opätku :-)) Ale aj tak, neteší ma, že môj pes stále šteká, keď nie som doma.... Ďakujem
Reklama
Blog Fórum