Stekot a zavijanie

Dobry den, potrebivala by som poradit ohladom 6 rocneho psika Astora, ktory steka a zavija, ked odchadzame z bytu do prace. Vacsinou po polhodine nasho odhodu zacina stekot a zavijanie. S priatelom sme ho zacali ucit podla prispevkov na internete, ze zbytu odideme za dvere a vchadzame, ked je ticho, dame mu pamlsku a pochvalime za to, ze bol ticho. Predlzujeme cas, no niekedy musime pdist ma dlhsie a uz nastava stekanie po takej polhodine. Chcem sa opytat ci to spravne robime? A ako dlho to bude trvat? Ak by sa to nenaucil, je vhodny na to protistekaci obojok? Potrebujeme surne poradit, kedze sme sa pred tyzdnom prestahovali a susedia sa nam uz stazovali...
Reklama
JankaNM
pred 6 rokmi
ahojte mame 6 tt steniatko madarska vyzla ma koterec a budu aj vybeh cez den je aj vmutry aj bo ku pustena no furt knuci co s tym len vydrzat v noxi je vonku v koterci nakolko mame 18 mesacneho syna nemoze byt na chodbe to sa neda pocuvat
Veiko
pred 6 rokmi
Toto sa dialo aj nam... Jeden prípad za všetky: Raz, že idem domov z roboty na prepad. Vojdem do vchodu a počujem vytie. Bárkerý vlčisko by to tak nedal. A to bývame na sedmine. Výtah neišiel, tak som to vyšlapal cez 4 schody a hrešil som jak pohan. Dojdem hore, suseda zúfalá, otvorím, pes robil jak keby som bol týždeň preč.
Že výcvik, ked si pes povie, tak bude vyť, štekať, rozbije pol bytu tak to proste urobí. Keď niet nikoho doma je tam panom on. Po čase, že teda dame protištekací obojok. Cca 20€ aj s kurierom. Natiahli sme na krk, zavreli milejdy do izby. Samozrejme som si ho predtým skúsil. Nepríjemné, nie bolestivé. Štekla, piiip, zas štekla piiiiiiiip, zas štekla piiiiiiiiiiip a "koplo". A naraz ticho. Tak potom, že dáme obojok a ideme preč. Dali sme, Zaštekala, píplo a ostalo ticho. Jak sme neboli doma, mal som ju na kamere a celý čas drichmala na chodbe. Tak ako aj inokedy, keď niekto neni doma.
Za mňa, protištekací obojok ako prvá možnosť určite nie. Ako jedna s posledných, určite ÁNO.
Raz som kdesi čítal, že chceli dať psovi volačo dorobiť s hlasivkami, že šteká. To už je choré. Výcvikový obojok odporúčam. Je to ako keď pes štekne pri dverách, len tak preto, že sa mu chce. Okríknete. Štekne naprotiveň zas. Okríknete. Ale keď štekne tretí raz, okríknete a capnete mu po riti. Pes neni debil, skúša kolko si može dovoliť. Velmi rýchlo pochopí, že sa doma štekať nemá len za to, že mu celá rodina nebehá okolo zadku
Blog Fórum