Špic nemecký stredný - povaha žiarlivosť

Ahojte všetci, chcem Vás poprosiť o pomoc o radu. Máme 1 ročného nemeckého stredného špica. Mali sme ho mať len dočasne, ale už u nás ostal navždy, lebo ho milujeme, získal si celú rodinu svojou láskou, vernosťou.....no skrátka je to náš miláčik. Je veľmi učenlivý, múdry a aj poslušný, aj keď uštekaný :) . Je verný a miluje celú rodinu. Ale je veľmi žiarlivý. Na mňa a môjho partnera. Priateľ sa ma nemôže ani dotknúť,hneď šteká, skáče a aj on sa chce maznať, masírovať, hrať. Samozrejme, že ho vždy upozorníme rázne, že to nesmie..... Ale za chvíľku opäť. A tu nastáva náš problém, že aj keď je o dve izby ďalej a priateľ sa ma bez slova dotkne, tak on už je aj pri nás s veľkým štekotom. Ja neviem, či to cíti alebo čo, nechápem to. No a on nás počuje aj pri sexe, šteká , zavíja na celý byt a my bývame v činžiaku. My sme predtým nikdy nemali psíka, takže nevieme už , čo máme robiť. Lebo na ostatné príkazy poslúchne na slovo, aj vonku aj doma. Ale tá žiarlivosť je nekonečná, žiarli aj na deti v rodine, ale zase ich nekonečne miluje a ochraňuje. Len toto nám veľmi vadí, že čo máme robiť, či sa niekto pri tomto plemene s týmto stretol a ako ste to riešili ? Čo mu máme dať štuple do uší ? Ale my sme úplne tichúčko a on to aj tak cíti, len čo sa ma priateľ dotkne, že mi ide napríklad masírovať chrbát úplne potichúčku a to nehovorím o sexe. Pomaly budeme žiť ako brat a sestra :) :) . PRosím vás poraďte mi, čo máme robiť. Veď sa už aj hanbíme niekoho opýtať..........Dík.
Reklama
Blog Fórum