shadow

DogDays - festival psích športov 2016
28.-29. mája sa v areáli Dostihovej dráhy v Bratislave bude konať Festival psích športov, na ktorom nebudeme chýbať ani my. Prečítajte si o tomto jedinečnom podujatí viac.

DogDays – festival psích športov

 

Je unikátna akcia, rozsahom a širokým záberom jediná svojho druhu na Slovensku. Táto víkendová udalosť vzdelávaco-zábavného charakteru, s množstvom stanovíšť rôzneho druhu, je primárne zameraná na oficiálne psie športy a ich ukážky. Návštevníci budú mať možnosť dozvedieť sa podrobnosti ohľadom  konkrétnej aktivity, zaobstarať si priamo na mieste potrebnú výbavu, poradiť sa s odborníkmi z oblasti kynológie, vymeniť si skúsenosti s ďalšími majiteľmi psov, vidieť pracovné psy v nasadení. Cieľom festivalu je tiež zvýšenie povedomia spoločnosti o dôležitosti výchovy a výcviku psa.

Akcia sa bude zaoberať aj prezentáciou vybraných útulkov (s možnosťou adopcie), veterinárnym poradenstvom,  výstavou psov bez PP a inými zaujímavosťami z oblasti kynológie.

DogDays ponúkne svojim návštevníkom veľa praktických cvičení nielen pre ľudí so záľubou v kynológii, ale aj zrozumiteľnú prezentáciu a sprievodný zábavný program pre rodiny s deťmi.

 

Na čo sa môžete tešiť?

Psie športy

Čaká vás viac ako 15 hodín ukážok s odborníkmi v prezentovaných oblastiach, uvidíte napríklad v posledných rokoch veľmi obľúbené agility, dog dancing či dog frisbee. Trénované psíky ukážu svoje triky v disciplíne trick dogging, predvedú sa aj v "novodobom" pastierstve – treiball.

Samozrejmosťou bude obedience, ukážky "vysokej školy poslušnosti", i športový kynologický výcvik s prvkami obrany, mondioring. Profesionáli oboznámia účastníkov aj s menej známymi aktivitami – nosework, discovering, mantrailing.

Kto sa zaujíma o turistiku, bicyklovanie a kolobežkovanie (bikejoring a scootering), lyžovanie (skijoring), či beh so psom (canicross), v Severskom kútiku radi poradia. Videli ste film 8 statočných? Presne také psíky tam budú svojím očarujúcim pohľadom vítať návštevníkov. Tu sa tiež môžete dozvedieť viac o psích záprahoch.

Ak ste si zaobstarali plemeno typu bull, prípadne to máte v pláne, skúsení odborníci predstavia rôzne aktivity. Ťahanie záťaže (weight pulling), skákanie (high jump) a ďalšie umožňujú týmto psíkom naplno využiť ich energiu a potenciál.

Dog handling ocenia budúci účastníci výstav psov, psovodi Policajného zboru SR ukážu prvky zo služobnej kynológie, napríklad zadržanie páchateľa, záchranári predvedú spoluprácu so svojimi štvornohými partnermi, a ostatné.

 

Aby boli zdraví a plní sily

Psi, rovnako ako ľudia, potrebujú občas niečo napraviť, preto sa môžete tento posledný májový víkend oboznámiť s fyzioterapiou, Dornovou metódou a inými. V stánku máte možnosť využiť bezplatnú diagnostiku.

Postupom času psík starne, dostávajú zabrať aj jeho kĺby. S hydroterapiou a ďalšou veterinárnou starostlivosťou sa predstaví špecializované centrum z Bratislavy.

 

Zaujímavosti a čo tu ešte nebolo

Či máte psíka vhodného na animoterapiu sa dozviete u odborníkov na canisterapiu, predvedie sa aj chlpáč s nezvyčajným výcvikom na vyhľadávanie živých ploštíc.

Ako na najlepších priateľov človeka, ktorí sú veľmi energickí, neunaviteľní a stále by niečo vymýšľali, ukáže odborníčka na hlavolamy pre psov.

Detailnejšie o výchove, výcviku a správaní psov povie skúsený cvičiteľ aj s praktickými ukážkami.

Svoje schopnosti predvedú študenti odboru kynológie zo strednej školy v Ivanke pri Dunaji, tiež si môžete priamo na mieste adoptovať nového štvornohého parťáka.

Návštevníkov čaká aj ďalší sprievodný program, aktivity pre najmenších, vozenie na poníkoch, tombola s atraktívnymi cenami, rôzne súťaže a iné zaujímavosti zo sveta kynológie.

 

Vstupenky

Základný lístok (dospelí) na jeden deň festivalu – 4 €

Základný lístok (dospelí) víkendový vstup – 6 €
Zľavnený lístok (deti 6 - 14 rokov, dôchodcovia) na jeden deň festivalu  – 2 €

Zľavnený lístok (deti 6 - 14 rokov, dôchodcovia) víkendový vstup  – 3 €
Deti 0 - 5 rokov a ZŤP zadarmo.


V prípade zľavy pre skupiny nad 12 osôb kontaktujte organizátorov na info@dogdays.sk.

 

Predaj je možný až na mieste a v dňoch konania akcie.

Každá vstupenka je zároveň tombolovým lístkom, preto ju neodhadzujte, v prípade výhry sa ňou budete musieť preukázať.
 

Areál Dostihovej dráhy je pre návštevníkov otvorený nasledovne:

sobota, 28. máj 2016 od 10:00 do 20:00 hod
nedeľa, 29. máj 2016 od 10:00 do 18:00 hod

 

Viac informácií o DogDays 2016 sa dozviete na oficiálnej stránke: www.dogdays.sk, na Facebooku: DogDays 2016 - festival psích športov

 

A nezabudnite na DogDays nájdete aj náš Brunov obchodík! Veľmi sa na vás tešíme heart

 

Diskusia

Momentálne sa tu nenachádzajú žiadne príspevky.

Tvoj príspevok

Pre pridanie príspevku do diskusie sa musíš prihlásiť. Prihlásiť sa
Ísť hore