shadow

Život s borderkou - 2. Keď máte doma narcisa
Máte doma chlpatú guľku šťastia, ktorá sa nevie dočkať kedy prídete domov? Tak u nás to prebieha trošku inak. Prečítajte si ďalšiu časť blogu Život s borderkou.

Život s borderkou

2. Keď máte doma narcisa

 

Nabuša odmalička milovala pozornosť cudzích ľudí viac než tú našu. Kým k cudziemu bežala s radosťou nás privítala vždy svojsky.

 

život s borderkou, Nabu a Jada, ve shandor photography, border kólia, pes brunoFoto: Ve Shandor Photography

Pričom jej privítanie záležalo od toho kde sme sa nachádzali. Ak sme boli vonku tak nás ignorovala, nakoľko už mala okolo seba dostatok obdivovateľov, ktorí jej venovali pozornosť a hádzali jej frisbee. Úspech bol už to, ak k nám vôbec aspoň pribehla a vzápätí síce odbehla, alebo aspoň na nás hodila očko, že nás registruje. Som si istá, že mnohí z vás asi zažívajú veľkolepé privítanie od svojho psa, keď prídete domov z práce. U nás to tak idylicky nevyzeralo. Namiesto radostných  výskokov, štekania, oblizovania sa nám k nohám dokotúľa kačička a pes na vás kuká s výrazom, no tak už mi to hodíš?!“. Pravdepodobne sa celý čas nevedela dočkať, kedy príde domov tá vec čo ju živí a konečne jej hodí tu kačičku, na ktorú túžobne čakala tých  9 hodín.

 

 

Ak ste len okoloidúci chodec stačí, aby ste sa na Nabu usmiali a povedali jej, že je krásna a oddane pôjde s vami až domov. Naozaj stačí hocijaký prejav náklonnosti od cudzích ľudí a vrtí sa tak, že zo psa máte bratislavský rožok s chlpmi. Žije v krásnej psej predstave, že neexistuje človek, ktorý by ju neľúbil (veď ako by aj mohol, keď je taká dokonalá laugh ). To by bol ale krásny svet, keby boli iba takí psoľubi na svete, bohužiaľ nie sú. Preto žijem v každodennom strese, kedy jej niekto ublíži už len kvôli tomu, že si budú myslieť, že je besná. Čo by som aj pochopila. Keby som videla psa, ktorý sa ku mne blíži spôsobom ako sa pohybuje Nabu, tak sa rozutekám opačným smerom.

 

život s borderkou, Nabu a Jada, ve shandor photography, border kólia, pes brunoFoto: Ve Shandor Photography

Uši má prilepené k hlave, papuľu otvorenú do široka, jazyk prevesený cez bok sánky, a k tomu sa približuje spôsobom, ktorý neviem ani správne pomenovať. Je to niečo medzi prikrčeným behom, kedy sa vypučená riťka vrtí zo strany na stranu a pochodom v bok.  Samozrejme, aj keď som len „psou matkou“ aj ja mám strach, že mi to moje dieťa niekto unesie, a dokonca v tomto prípade k tomu nebude potrebovať ani cukrík, ona pôjde dobrovoľne sama!

Dúfam, že to teraz nevyznelo tak ako by sa mala u nás zle a preto by odišla domov s hocikým. Myslím, že na svete je len veľmi málo ľudí, ktorí by boli ochotní jej tak vytrvalo hádzať kačičku, škrabkať ju alebo jej venovať toľko času pri trénovaní, ako to robíme my. Moje psy majú taký život, že pojem život pod psa, či psí život sa o nich ani len neobtrel, nie to ešte dotkol.

 

život s borderkou, Nabu a Jada, ve shandor photography, border kólia, pes brunoFoto: Ve Shandor Photography

Takže prosím, ak uvidíte niekde na ulici Nabu snažte sa na ňu neusmievať alebo nedávať jej komplimenty. Snažíme sa jej narcistické sklony potláčať lebo potom už bude taká namyslená, že sa to s ňou doma nebude dať vydržať.

 

 

Moju tvorbu môžete nájsť na facebook-ovej stránke Ve Shandor Photografy. Taktiež aj na instagrame, kde si ma viete vyhľadať pod menom ve.shandor.photo.  A po novom si môžete moje portfólio pozrieť na webe www.ve-shandor.com

 

Sleduj nás, a každý týždeň ti prinesieme kúsok z úžasného života s borderkou.

Ak sa Ti článok páčil, zdieľaj ho aj pre tvojich kamošov: 

Diskusia

Momentálne sa tu nenachádzajú žiadne príspevky.

Tvoj príspevok

Pre pridanie príspevku do diskusie sa musíš prihlásiť. Prihlásiť sa
Ísť hore