shadow

Život s borderkou. - 3. Kardio tréning s Jadou
Poznáte ten sebaklam, že máte doma pokojné a kľudné šteniatko? Aj ja som si to nahovárala. V tomto článku si môžete prečítať ako to vyzerá keď máte psa ako osobného trénera.

3. Kardio tréning s Jadou

 

Človek si myslí, že si kupuje neškodné šteniatko, ktoré bude hlavne spať, robiť potrebu, trošku sa prejde a zase od začiatku. Túto ilúziu vám podporí aj to, že prvé týždne to tak aj naozaj vyzerá.

Jada bola ako šípková Ruženka...mesiac. Pobehla pár krokov a potom ju odvalilo. Najradšej spala na niečom mäkkom, najčastejšie na mne. V noci som sa zvykla budiť na to, že mám psa prehodeného cez krk a spokojne si odchrapkáva. Ako správny psíčkar viem, že ja pohodlie nepotrebujem, dôležité je aby ho mala ona a okrem toho nemala som srdce na to, aby som takú malú chutnú guľku chlpov odsunula. Však ona sa chcela len mojkať a byť mi na blízku. Našťastie tento zvyk neprerástol do dospelosti, čo ma veľmi potešilo lebo predstava mať 15 kg na krku nie je veľmi vábna.

 

život s borderkou, Nabu a Jada, ve shandor photography, border kólia, pes brunoFoto: Ve Shandor Photography

Ako náhle prešlo toto krásne obdobie spánku a Jada objavila krásu skúmania okolia, začalo peklo.devil Nie, nejde o to, že by od nás odbiehala pýtať si sympatie od okoloidúcich, ako to mala vo zvyku Nabu. Ona si vybrala niečo oveľa šťavnatejšie a pre nás bohužiaľ aj smradľavejšie. Spravila si totižto záľubu v zbieraní kôpok, ktoré tam po sebe nechávali psíčkovia ignorantských majiteľov.  Ako keby nestačilo, že tieto podarúnky zbierame na teniskách pri každom venčení, ešte to musím ťahať z papule aj svojmu psovi! Ale až neskôr som pochopila o čo jej išlo.

 

život s borderkou, Nabu a Jada, ve shandor photography, border kólia, pes brunoFoto: Ve Shandor Photography

Ona to robila preto, lebo chcela, aby som bola fit a s dobrou kondičkou. Preto si vždy vybrala kôpku čo najďalej a najprv si počkala či ju vidím a potom ma vyzvala na beh cez polku lúky. Samozrejme terén lúky je plný nástrah a teraz nehovorím o tých mäkkých, „voňavých“, hnedých nástrahách. Mám na mysli také, na ktorých usilovne pracovalo niekoľko psov naraz, aby vytvorili tú najkrajšiu a najnenápadnejšiu jamu na svete.

 

 

Niekedy sme bežali do kopca, niekedy z kopca, občas cez prekážky, aby nebola nuda a nezvykla som si na zloženie terénu a nemala to potom príliš ľahké, predsa. Takto sa teda začal náš každodenný kardio tréning trikrát do dňa. Pravidlá tohto tréningu, ak to vôbec môžem nazvať pravidlami, boli jednoduché (aspoň pre jednu z nás). A to krkolomný beh, ktorým cieľom bolo zachytiť psa a vybrať tento druh maškrtky z papule skôr, ako celý zmizne v brušku psa. Hádajte, kto vedie v počte výhier?

život s borderkou, Nabu a Jada, ve shandor photography, border kólia, pes brunoFoto: Ve Shandor Photography

Ako pozornému oku čitateľa nemohlo uniknúť, že je príbeh písaný v minulom čase. Daný tréning sme momentálne odložili. Asi mám už dobrú kondičku. Jada ma však z času na čas zvykne potrénovať, veď  predsa aby som nezabudla.

 

Sleduj Jadu a Nabu na ich facebooku https://www.facebook.com/NabuJadaMerleDogs/

a instagrame https://www.instagram.com/nabu.jada_adventures/

 

 

Každý týždeň ti prinesieme kúsok z úžasného života s borderkou.

Ak sa Ti článok páčil, zdieľaj ho aj pre tvojich kamošov: 

Diskusia

Momentálne sa tu nenachádzajú žiadne príspevky.

Tvoj príspevok

Pre pridanie príspevku do diskusie sa musíš prihlásiť. Prihlásiť sa
Ísť hore