shadow

Život s borderkou. - 6. Je aj tvoj pes ponožkožrút?
Keď máš ponožky tak neodolateľné až sú na zožratie. Prečítaj si článok o závislosti psa na pojedaní ponožiek.

6. Pozor na ponožky!

 

Textilnou fázou si prešla aj Nabuša. Samozrejme, najprv prešla fázou vysávania zasoplených vreckoviek, ktoré vonku počas jesene a zimy našla. S touto fázou sme sa museli iba zmieriť, bohužiaľ zabrániť jej nešlo. Človek nestihol povedať ani prvé slabiky slova NESMIEŠ a vreckovka už bola nasatá v útrobách psa.

border koliaFoto: Ve Shandor Photography

Potom nás čakala aj menej príjemná fáza zbierania špakov zo zeme. Po všetkých týchto šmakoncinkách ju zaujali ponožky aj nohavičky, ale nie až do takej miery, ako zaujímali Jadu.

 

 

Najradšej mala moje balerínkové ponožky (pre chlapov to je taká ponožka, čo vyzerá ako sopeľ). Samozrejme najlepšie boli prepotené a práve vyzuté. Musela som sa potajomky vyzúvať aby ma nevidela, a rýchlo hodiť ponožky do prania. Ak som sa hneď nevyzula hrozilo, že sa mi pes doslova nacucne na chodidlo a začne žužlať ponožku. Ako to niekedy býva, kde tu sa našla niekde voľne pohodená ponožka, na ktorú som zabudla. Nabuša samozrejme takému lákadlu neodolala a nepozorovane si ju odniesla niekam, kde vedela, že zmizne z nášho radaru.

border kóliaFoto: Ve Shandor Photography

To, že k takýmto únikom došlo, sme sa dozvedeli jednoducho. Buď sme mali krásny nočný budíček. Mimochodom, aj vám sa stáva, že dokážete prespať hocičo, ale akonáhle počujete. ako vášho psa nadrapuje, vstanete ako Drakula z rakvy? No a takto nás čakalo jedno prekvapenie. Keď sme hľadali nočnú pohotovosť, pretože Nabušu stále nadrapovalo a už nešlo nič iné iba žlč.... keď zrazu ŠPLECH...a tam moja ružová ponožka (priateľ mi ju dal oprať a nechal na pamiatku ako memento, že si mám dávať pozor, kde nechávam svoje ponožky).

 

Od vtedy som si naozaj dávala veľký pozor, preto je pre mňa priam nepochopiteľné ako dokázala zožrať ešte jednu ponožku, a teraz nie tú malú, ale normálnu dlhú, tú do polky lýtka! Táto ponožka prešla celým traktom až do cieľa (našťastie) asi preto aby sme si s Nabu vytvorili bližší vzťah. Však to je sen každého majiteľa psíka spevniť si puto so psom počas vyťahovania ponožky z kakáčika. Túto ponožku som si už veru na pamiatku nenechávala.

border kóliaFoto: Ve Shandor Photography

 

To, že máme vážny problém s pojedaním ponožiek sme zistili jeden večer, keď sme u nás mali návštevu. Náš pes sa snažil každému z hostí ožužlať chodidlo. Čo by bolo relatívne v poriadku, ak by sme každému pri odchode podarovali nové, suché ponožky. Ale Nabu nekončila len pri ožužlávaní. Keď prišla rada na mňa a začala mi žužlať ponožku, tak som si povedala , že ju chvíľku nechám, aspoň nebude ocucávať kamarátov. Za chvíľu mi akosi začala byť zima na nohu. Tak som sa zohla dole aby som jej povedala, že už stačilo, keď tu zrazu vidím svoje holé chodidlo a a lem mojej dlhej ponožky trčiaci z papule psa. Okamžite som začala záchrannú akciu a ťahať ponožku tentokrát z iného otvoru ako predtým. Od tohto momentu začala krutá odvykačka, kedy u nás bolo zakázané nosenie ponožiek.

border kóliaFoto: Ve Shandor Photography

Chcela by som na záver povedať, že svojim psom dávame primerané dávky jedla a robíme všetko preto aby sme ich udržali od zdraviu nebezpečných vecí ale tie borderky sú niekedy naozaj veľmi prešpekulované!

 

Život s borderkou. - 6. Je aj tvoj pes ponožkožrút?

 

Sleduj Jadu a Nabu na ich facebooku https://www.facebook.com/NabuJadaMerleDogs/

a instagrame https://www.instagram.com/nabu.jada_adventures/

Diskusia

Momentálne sa tu nenachádzajú žiadne príspevky.

Tvoj príspevok

Pre pridanie príspevku do diskusie sa musíš prihlásiť. Prihlásiť sa
Ísť hore