shadow

Život s borderkou. - 7. Oscar za herecké prevedenie
Aj ty máš niekedy pocit, že tvoj chlpáč by si zaslúžil oscara za svoj herecký výkon? Či už za ten výraz najväčšieho utrpenia alebo za ten výraz ja som to nebol? Aj ja mám doma herečku, och a ešte akú...čo mi Jadka vyviedla teraz si môžeš prečítať TU

7. Oscar za herecké prevedenie

 

Keď sme si domov priniesli toho malého “ fluffy unicorna“,Jadu, pochopili sme, akú odlišnú povahu bude mať oproti Nabu. O tom, že ide o malú princezničku s vynikajúcimi hereckými výkonmi nebolo pochýb. Najradšej vždy pri nás, mojkať a hladkať sa. Na to sme neboli zvyknutí, nakoľko Nabu bola dobrodružný typ, ktorý sa nepotrebuje muckať. Jadka je taký náš cecok a drží ju to dodnes.

border kólia, Nabu a Jada, ve shandor photography, pes bruno, blog o psochFoto: Ve Shandor Photography

Každému z vás sa už asi stalo, že ste tomu vášmu štvornohému miláčikovi stúpili na labku a podobne. Však inak sa ani nedá, keď sa tak často motajú pod nohami. Pri takejto nehode Nabu ani nepípne, ako pravá amazonka. Bolesť pre ňu neexistuje. Jadka je jej presný opak. Áno, stupila som jej na labku. Nešlo o rozdrvenie jej maličkej šteňacej pacičky celou mojou váhou, ale skôr o nežné pristúpenie, ktorého výsledkom bol vreskot prinajmenšom prasaťa na zabíjačke. Snažila som sa ju ukľudniť, ale po 15 minútach som pochopila, že asi toto príliš náruživé a hlučné fňukanie bude trvať ešte nejakú dobu. Preto sme sa pobrali domov z venčenia, do úkrytu. Hlavne preto, aby som sa vyhla pohľadom okoloidúcich, ktorí ma určite považovali za najväčšiu trýzniteľku na svete.

 

 

Doma toto divadlo pokračovalo dokonca k tomu pridala aj to, že prestala stúpať na labku. Všetko bolo sprevádzané výrazom najväčšieho mučeníka. Dostala ma už do takého stavu, že som jej začala kontrolovať labku z každej strany a začala som zvažovať, či som jej predsa len nejako neublížila a nezlomila kostičku. Dokonca som si vypočula aj  prednášku od priateľa, že čo sa nekukám pod nohy a takto kruto ublížila malej Jadke.

border kólia, Nabu a Jada, ve shandor photography, pes bruno, blog o psochFoto: Ve Shandor Photography

Na ceste na veterinu, keďže som už bola presvedčená, že som najhorší človek akého kto videl a ublížila som nepozornosťou svojmu psovi, sme stretli psích kamošov. V tej dobe Jadka ešte stále nestúpala na labku a fňukala. Keď tu zrazu jej do zorného poľa vbehol kamoš, v tú ranu zabudla na „bolesť“ a rozbehla sa za ním. Asi po 30 minútovom hraní sa jej došlo, že sa na ňu pozerám. V tom momente stuhla, zdvihla labku a začala znova fňukať po chvíľke však pochopila, že svoju šancu už premeškala a už ma neoblafne.

border kólia, Nabu a Jada, ve shandor photography, pes bruno, blog o psochFoto: Ve Shandor Photography

Na tú veterinu sme predsa len išli. Nie hneď, ale o pár dní. Ani nie kvôli boľavej labke, ale preto, lebo ju bolo nutné preočkovať. Zistili sme, že labka je v poriadku a nikdy jej nič nebolo. Zato sme si užili ďalší spevácky, herecký výkon po aplikácii injekcie, kedy vystrašila aj veterinárku, či sa predsa len niečo zlé nestalo. Bežne sa asi pes po injekcii neváľa po zemi a nevydáva zvuky ako keby jej prinajhoršom laby odtrhlo.

border kólia, Nabu a Jada, ve shandor photography, pes bruno, blog o psochFoto: Ve Shandor Photography

A tak sme si zvykli na tieto jej herecké prejavy bolesti, a to už je jedno čo je spúšťačom. Kľudne to môže byť len obyčajný komár a pes nám pri tom už umiera.

PS: v zápale hry keď ju iný pes šklbe je všetko OK, nevydá ani hlások.

 

 

Sleduj Jadu a Nabu na ich facebooku https://www.facebook.com/NabuJadaMerleDogs/

a instagrame https://www.instagram.com/nabu.jada_adventures/

Diskusia

Momentálne sa tu nenachádzajú žiadne príspevky.

Tvoj príspevok

Pre pridanie príspevku do diskusie sa musíš prihlásiť. Prihlásiť sa
Ísť hore