shadow

Zdroj foto: PesBruno.sk

Sveter pre psov Ruffwear Fernie Jacket™ ideálny pre starších psíkov otestovala naša Hildi
Už dávno nie je pravdou že psy sa obliekajú iba pre parádu. Dôležitú funkciu zohráva oblečenie pre chorľavých či starších psíkov, ako je naša Hildi. Preto otestovala skvelý teplučký svetrík od Ruffwear.

Hildi testuje

Sveter pre psov Ruffwear Fernie Jacket™ ideálny pre starších

psíkov

 

Pokiaľ si náš fanúšik, tak iste vieš, že pred pár (doslova) rokmi sme si adoptovali do našej rodiny šesťročnú buldočicu Hildi. Tak, ako takmer každý bulldog, aj Hildi má svoje chorôbky a zlé dni čo sa týka zdravotnej stránky, vek tiež zohráva svoju rolu, tak v zime je nutné našu buldočiu princeznú obliekať. Hildi ide mať už osem rokov, aj keď to jej osobnosť nijako zvláštne nenarušuje, lebo je s ňou vždy kopec srandy.

 

sveter pre psov, bunda pre psov, overal pre psov, ruffwear, fialový sveter pre psov, anglický bulldog, pesbrunoFoto: PesBruno.sk

 

Prečo testujeme práve tento sveter pre psov?

Prvú zimu, ktorú s nami Hildi strávila, nosila hrubú športovú bundu, ktorá bola perfektná, teplučká, no Hildi sa v nej necítila veľmi komfortne a tento rok z nej už aj tak vyrástla, chcelo to zmenu. Ponuku Brunovho obchodíka sme túto sezónu rozšírili o všakovaké bundy, mikiny a svetre od Ruffwear. Pre našu Hildi som vybrala svetrík Fernie Jacket, ktorý ma na prvý pohľad zaujal svojím strihom, funkčnosťou, materiálom a aj farebným prevedením.

sveter pre psov, bunda pre psov, overal pre psov, ruffwear, fialový sveter pre psov, anglický bulldog, pesbrunoFoto: PesBruno.sk

 

Strih svetríka a obliekanie

Hildi je predsa len dáma v rokoch a jej imunitný systém jej občas dáva zabrať. A čo si budeme hovoriť, je to trasorítka zamrznutá.

Veľmi sa mi na svetríku páči, že psíkovi zakryje hrudníček a bruško. Keďže Hildi je proporčne trošku asymetrická, svetrík ju hreje až za chvostík. Proste Fernie svetrík je úplne to, čo potrebuje každý starší psík – teplo.

Obliekanie svetríka je jednoduché. Neoblieka sa cez hlavu, ako väčšina búnd, a Hildi to ocenila, vzhľadom na jej veľkú buldočiu hlávku. Oblieka sa cez predné nôžky a zazipsuje sa na boku od krku až po chvost.

sveter pre psov, bunda pre psov, overal pre psov, ruffwear, fialový sveter pre psov, anglický bulldog, pesbrunoFoto: PesBruno.sk

 

Na čo je dobrý sveter a pre akých psíkov je vhodný?

Možno si povieš, načo je dobrý taký sveter pre psíka, keď sú v ponuke rôzne bundy, ktoré svojím dojmom aj prevedením pôsobia funkčnejšie. Sveter je skvelým doplnkom počas chladného suchého počasia, či už v zime alebo počas chladných večerov počas celého roka.

Ako som už spomínala, svetrík je ideálnym doplnkom hlavne pre starších a chorľavých psíkov, lebo zakryje náchylné partie psieho tela. Využijú ho však všetci psíkovia, ktorým je proste zima.

sveter pre psov, bunda pre psov, overal pre psov, ruffwear, fialový sveter pre psov, anglický bulldog, pesbrunoFoto: PesBruno.sk

Na svetríku ma hneď pri prvom večernom venčení oslovili bohato žiarivé reflexné prvky, ktoré sú našité po celej dĺžke chrbta z oboch strán. Takže je psík aj viditeľný. Bezpečnosť môžem doplniť o svetielko The Beacon, pre ktoré je pripravený úchyt na vrchnej strane krku.

sveter pre psov, bunda pre psov, overal pre psov, ruffwear, fialový sveter pre psov, anglický bulldog, pesbrunoFoto: PesBruno.sk

 

Veľkosti a farby

Ruffwear Fernie svetrík je vyhotovený až v šiestich veľkostiach, čiže by mal sedieť takmer každému typu psa. Je však veľmi dôležité správne zmeranie psíka. Pri meraní sa pozri na tri kritériá, do ktorých by sa mal tvoj pes zmestiť.

Meria sa hrudník v najširšej časti, obvod krku a dĺžka chrbta od krku po koreň chvosta.

 

 

 

Týmto je svetrík pre psa Fernie výnimočný:

  1. obsahuje reflexné prvky a uško pre uchytenie beacon svetla
  2. okolo svetríka je našitý reflexný lem pre lepšiu viditeľnosť
  3. psík ho môže nosiť samostatne, alebo pod bundičku si pršiplášť
  4. zapína sa na zips
  5. má rukávy na predných nohách

sveter pre psov, bunda pre psov, overal pre psov, ruffwear, fialový sveter pre psov, anglický bulldog, pesbrunosveter pre psov, bunda pre psov, overal pre psov, ruffwear, fialový sveter pre psov, anglický bulldog, pesbrunoFoto: PesBruno.sk

 

Zhrnutie

MÍNUSY

Na svetríku nie je otvor na postroj, a preto musí Hildi nosiť postroj alebo obojok na vrchu svetríka, ale na to som si už zvykla.

Nie je práve najvhodnejší na upršané počasie, alebo keď je vonku mokrý sneh. No kto by v takom počasí vytiahol buldoga von? laugh

Fotky z našej recenzie sú fotené práve počas poriadnej zimy, a mokrý sneh sme našťastie tento rok u nás nemali.

Zachytávajú sa na ňom chlpy, ale tie sú všade, takže to považujem za bežný štandard. Svetrík stačí len vytriasť a je ako nový.

 

PLUSY

Svetrík Fernie milujeme, aj ja aj Hildi. Využívame ho na dennej báze, na krátke prechádzky a venčenie. Ku týmto príležitostiam je skutočne veľmi vyhovujúci, lebo ho rýchlo zapneme a môžeme ísť von. Hildi sa v ňom neobšíva a cíti sa v ňom ako vo vlastnej koši. Áno, povedala mi to. ????

Zakryje takmer celé psie telíčko.

Ako žena oceňujem aj farbu svetríka, nakoľko v ňom Hildi pôsobí ako elegantná športovkyňa.

Autor

Zuzana
Zuzana

Som najväčší rozmaznávač a nedobrovoľne-dobrovoľný „kazič“ výchovy vášho-môjho psa Bruna. Milujem dobrú kávu a najlepšie sa cítim na horách, aj keď vyštverať sa na nejakú mi dá vždy zabrať :D Mám na starosti Brunov obchodík a spoločne s Brunom a Hildi vyberáme tie najlepšie produkty, ktorými vždy radi potešíme vás a vašich chlpáčov.

Diskusia

Momentálne sa tu nenachádzajú žiadne príspevky.

Tvoj príspevok

Pre pridanie príspevku do diskusie sa musíš prihlásiť. Prihlásiť sa
Ísť hore