shadow

Zdroj foto: Andrea Princová

Aký bol rok s Goliášom
8.1.2018 je presne rok, čo sa zmenil môj život. Vtedy, pred rokom som to však ešte netušila...

Poďakovanie

 

Išli sme do útulku do Senice po Goliáša – rozhodli sme sa zobrať ho do dočasky, keďže vonku boli veľké mrazy, útulok prosil o pomoc a nik sa nehlásil. Prišli sme, naložili sme ho do auta a plní obáv a strachu vyrazili domov. Priznám sa, že cestou domov som sama sebe nadávala, že čo to robím...taký veľký a starý pes a čo bude s mojimi psami a ako to zvládneme...no milión myšlienok.

 

Ten rok mnohí poznáte – často som dávala príspevky o tom, ako žijeme a fungujeme, aký je Goliáš, ako sa spoznávame a zvykáme si na seba. Zvykli sme si však na seba natoľko, že keby som ho dala preč, ublížila by som mu. Zlomila by som mu srdce. A tak Goliáš ostal u nás. Navždy navždy.

adopcia-pes-utulok-staryFoto: Andrea Princová

Dnes?

Dnes sa chcem poďakovať tomu, kto ho vyhodil a nechal ho napospas osudu. Ďakujem. Nebyť jeho, nemáme Goliáša. Nebyť jeho, naďalej dočaskujem šteniatka a žijem ten svoj život. Goliáš ten môj zmenil. Neurobil zo mňa lepšieho človeka, ale zmenil ma v menej lenivého, menej sebeckého a menej egoistického. Starostlivosť nevypisujem, to je samozrejmosť. Nebyť však jeho, sedím doma.

 

 

Teraz?

Teraz každý jeden deň – dážď, nedážď, čas, nečas, slnko, neslnko, kalamita, nekalamita – skoro ráno, podvečer hodinová prechádzka. Či sa mi chce, nechce, je to už jasné. Ani to vlastne už neexistuje, že sa mi nechce – je to samozrejmosť, niečo ako dýchať vzduch, že my ideme von… Milujem naše prechádzky. Ľudia nás už poznajú. On, taký velikán a ja také drobátko pri ňom. Vyvolávame úsmev na tvárach ľudí…

 

Viac sa mu venujem. Viac ako tým našim štvornoháčom. Pretože si uvedomujem, že mali to šťastie a žijú roky svojho života u nás. Goliáš iba posledný rok. Neviem kde a ako žil, tak sa aspoň teraz snažím, nech ten jeho je pre neho šťastný a plný lásky. Chcem mu vynahradiť to, čo predtým nemal a nepoznal.

golias-adopcia-stary-pes-utulokFoto: Andrea Princová

Záver venujem priamo Goliášovi

Predovšetkým to meno – neviem, kto ho tak pomenoval, ale výstižnejšie meno nemohol navrhnúť. Obor s nežným srdcom.

 

Goliáš? Je to to najúžasnejšie stvorenie na tejto planéte. Srdce na štyroch labkách. Je zjavné, že si uvedomuje, že je milovaný. Pretože s takou vďačnosťou, oddanosťou, pokorou, trpezlivosťou a poslušnosťou som sa ešte nestretla. Je môj tieň. Kde ja, tam on. Chodí za mnou po dome a stráži si ma. Niečo šuchne, zdvihne hlavu a ako prvé pozrie na mňa, že čo ja na to… Keď sa bojí, oporu hľadá tiež u mňa...áno, i on sa dokáže báť. Visí na mne pohľadom a oči má iba pre mňa.

 

Zjavne som „jeho všetko“.

 

Tak bezhranične ľúbi, bez nárokov a podmienok, mám pocit, že keby mohol, dýchal by za mňa. No i ja za neho. Keď spí, sedím a pozorujem ho. Ako leží na gauči, oddychuje, ako sa mu dvíha hruď, keď dýcha. Keď má sny, hladím ho a ukľudňujem. Dívam sa na neho a snažím sa vryť si navždy do pamäte jeho zjav, jeho majestátnosť a mohutnosť. Krásny tvar hlavy, nádherné, niekedy smutne pôsobiace oči, ňufák, uši. Skúmam jeho jazvy a rozmýšľam, kde a ako k ním prišiel - tak veľmi to všetko na ňom milujem. Vychutnávam každučký jeden moment s ním. Pretože viem, že náš čas nie je nekonečný. A tak som vďačná za každý jeden deň, hodinu, minútu i sekundu...

 

 

„Požehnaný je človek, ktorý získal lásku starého psa.“

- Sydney Jeanne Sewardová

 

Je to pravda. Som. Podarilo sa mi získať bezhraničnú lásku starého psa.

 

Ďakujem.

 

 

Bruno ti odporúča:

8 známok o tom, že tvoj pes sa cíti byť ignorovaný

Staroba nie je choroba. Poradíme ti, ako sa správne postarať o psieho starčeka

Má tvoj pes málo energie? Toto mu môže pomôcť!

Stres u psa. Čo spôsobuje a ako proti nemu bojovať?

 

Nezabudni sa zaregistrovať medzi nás, milovníkov, majiteľov, priateľov a obdivovateľov psov. Tvoja registrácia ti môže priniesť veľa výhod. Nielen že budeš vždy v obraze a informovaný čo sa deje v psom svete, prečítaš si v našom blogu veľa poučných článkov, ktoré ti pomôžu viac porozumieť svojmu psovi a navyše sa môžeš zapojiť do našich súťaží. Stačí sa len ZAREGISTROVAŤ TU!

 

Diskusia

Momentálne sa tu nenachádzajú žiadne príspevky.

Tvoj príspevok

Pre pridanie príspevku do diskusie sa musíš prihlásiť. Prihlásiť sa
Ísť hore