shadow

Ako okúpať psa a nezblázniť sa pri tom? Jednoduché, prečítaj si náš návod
Nikto nechce, aby jeho pes chodil po svete špinavý. Ale ako dosiahnuť aby bol čistý a pritom neporušiť všetky tie dôležité zásady okolo toho? Máme návod.

Ako okúpať psa a nezblázniť sa pri tom? Jednoduché, prečítaj si náš návod

 

Kúpanie psa je celá veda. Ešte pred samotnou akciou si musíš odpovedať hneď na niekoľko otázok. Napríklad aký šampón použiť, ako často psa kúpať, ako je to pri používaní antiparazitných prípravkov, či kúpať psa radšej vonku alebo vo vnútri. Na všetky tieto otázky máme odpoveď, stačí si prečítať náš článok.

 

Ako často psa kúpať?

Pokiaľ vaše spoločné prechádzky sprevádza blato či prach na srsti, nie je problém, ak psa čistou vodou okúpeš vždy, keď sa vrátite domov. Nie je potrebné zakaždým použiť šampón. Kúpanie so šampónom sa neodporúča príliš často.

 

Všetko závisí od plemena a typu srsti. Všeobecne platí, že kúpať psa so šampónom stačí raz za 2 či 3 mesiace. Najlepší indikátor na vhodnú dobu kúpeľa je tvoj nos či nepríjemný pocit na rukách po hladkaní kožucha tvojho miláčika. Častým kúpaním môžeš svojho psa pripraviť o prírodné oleje, ktoré chránia srsť. To by mohlo mať za následok zvýšenú svrbivosť pokožky.

 

Na trhu existuje mnoho prípravkov, ktoré ti ponúkajú skvelé výsledky po ich pravidelnom používaní. Pamätaj, že najvhodnejšie šampóny sú také, ktoré sú na prírodnej báze. Práve oni totiž zaťažujú organizmus psa ale aj samotnú prírodu len veľmi minimálne. Takéto šampóny nájdeš aj v Brunovom obchodíku.

 

Kúpanie psa vs. prípravky proti parazitom

Väčšina výrobcov radí po aplikácií prípravku proti blchám či kliešťom, psa nekúpať minimálne 24 až 36 hodín. Je dobré, ak sa tohto odporúčania budeš držať, a tak neznížiš účinnosť daného prípravku.

 

Ak tvoj pes nosí obojok proti parazitom, nie je potrebné sa kúpania obávať. Taktiež netreba obojok z krku psa skladať dolu. Obojky sú navrhnuté tak, že účinné látky sa do srsti uvoľňujú postupne. Aj v tomto smere môžeš zvoliť ekologickú cestu a vybrať si tak šetrnejší spôsob ako ochrániť svojho psa.

 

A čo ľudské šampóny?

Nie je dôvod na používanie rovnakého šampónu pre teba aj tvojho chlpáča. Ľudský šampón môže podráždiť jeho oči a je pre psí čuch až príliš výrazný. A ver či never, psy majú naozaj iný názor na to čo im vonia a čo nie. Preto bude najlepšie ak využiješ šampón určený priamo pre psov.

 

 

 

 

Kúpanie na vzduchu vs. kúpanie vo vani

Ak tvoj pes miluje hadicu, nie je čo riešiť. V tomto prípade odpadá problém s mokrými kobercami, posteľou či obľúbeným gaučom. Je dobré však dať pozor na teplotu vody, a tiež nevyužívať túto možnosť v chladných mesiacoch roka. Niektoré psy sa však silného prúdu vody a jej nízkej teploty boja, tu by sme odporúčali predsa len zvoliť, možno pre teba menej komfortný spôsob, ale pre tvojho psa určite šetrnejší prístup – kúpanie vo vani.

 

Pred kúpaním je fajn, ak dlhú srsť psovi rozčešeš. O to ľahšie bude samotné kúpanie a následné sušenie prebiehať. Hoci to možno nie je úplne na prvý pohľad viditeľné, pes počas kúpania príde o značnú časť chlpov, ktoré ochotne pustí smerom do potrubia. Takže sitko sa určite zíde. Ak sa psovi vo vani šmýka, uterák na jej dne pomôže psovi nadobudnúť stabilitu a udrží ho tak v pokoji.

 

Čo s tmavými škvrnami pod očami?

Ak má tvoj psík tmavé škvrny pod očami spôsobené výtokom, jeden zo zaručených spôsobov ako sa ich zbaviť, je použitie bieleho octu. Ten jemne vtri do srsti psa (pozor, nezasiahni samotné oko). Po chvíli srsť opláchni vodou. O ďalších spôsoboch si môžeš prečítať v článku Škvrny pod psími očami. Ako sa ich zbaviť?

 

Kedy je vhodné strihať nechty psovi?

Najlepší čas na starostlivosť o nechty je po kúpeli. Voda zjemní tvrdé nechty tvojho miláčika, takže strihanie bude pre teba jednoduchšou a pre neho príjemnejšou záležitosťou.

 

 

Bruno odporúča

Staň sa psím darcom krvi. Daruj život!

Domáca zubná pasta pre psíkov

Zahoď týchto 5 vecí do koša a tvoj pes bude šťastnejší!

Zbav sa psích parazitov bez komerčných liečiv. Využi bežne dostupné potraviny

 

Nezabudni sa zaregistrovať medzi nás, milovníkov, majiteľov, priateľov a obdivovateľov psov. Tvoja registrácia ti môže priniesť veľa výhod. Nielen že budeš vždy v obraze a informovaný čo sa deje v psom svete, prečítaš si v našom blogu veľa poučných článkov, ktoré ti pomôžu viac porozumieť svojmu psovi a navyše sa môžeš zapojiť do našich súťaží. Stačí sa len ZAREGISTROVAŤ TU!

 

Autor

Karolína Dobiašová
Karolína Dobiašová

Približne v 12tich rokoch som sa na prvý pohľad zaľúbila do toho najškaredšieho a chovaním asi najhoršieho psa aký v nitrianskom útulku kedy bol. Hoci som vtedy o výchove psov nič nevedela, náš vzťah, ktorý trval dennodenne celé štyri roky spravil z Laryho „Pána Psa“. Od toho času viem, že fráza „Nedá sa“ u mňa neexistuje. Som nepoučiteľný, celoživotný rojko s ruksakom na chrbte a večne hlavou v oblakoch.

Diskusia

Momentálne sa tu nenachádzajú žiadne príspevky.

Tvoj príspevok

Pre pridanie príspevku do diskusie sa musíš prihlásiť. Prihlásiť sa
Ísť hore